Hetedszer is bajnok a nôi csapat

Esélyeshez méltóan szerepelt a Hungerit-Szentesi VK nõi csapata a bajnokság alapszakaszában.

A rájátszásba négy csapat került.

Csapatunk a negyedik helyezett Dunaújvárossal került szembe a rájátszás elsõ körében. Két gyõzelemmel jutottak tovább. Dunaújvárosi VSE—Hungerit-Szentesi VK 2-11 (0-2, 0-4, 0-3, 2-2); Hungerit-Szentesi VK—Dunaújvárosi VSE 12-2 (3-1, 4-0, 1-1, 4-0).

A másik ágon meglepetésre a BEAC kettõs gyõzelemmel jutott a döntõbe, a BVSC-vel szemben, így a lányok a bajnokság harmadik helyezettjével találkoztak a fináléban.

Az elsõ mérkõzést szentesen játszották, mely meglepõen biztos hazai gyõzelmet hozott. Hungerit-Szentesi VK—BEAC-Petroland 16-6 (2-1, 5-1, 3-2, 6-2).

A második mérkõzés már nem volt ilyen könnyû. A némi játékvezetõi segítséget kapó BEAC jól tartotta magát és négy negyed után egyenlõ volt az állás. Mivel a rájátszásban nincs döntetlen, hosszabbításra került sor. A kétszer 3 perc sem hozott döntést, és így az elsõ gólig játszottak a csapatok. Ezt a gólt Szremkó Krisztinának sikerült belõnie és így a szentesiek ünnepelhettek. BEAC-Petroland—Hungerit-Szentesi VK 7-8 (0-1, 2-3, 3-1, 1-1, 1-1, 0-0, 0-1)

Az 1996/97 évi nõi vízilabda-bajnokság gyõztes csapata a Hungerit-Szentesi VK: Kádár Noémi - Varga Zita, Stieber Mercédesz, Szremkó Krisztina, Tóth Gabriella, Tóth Noémi, Ábel Krisztina, Sipos Edit, Drávicz Rita, Haday Adrienn, Pengõ Ágnes, Debreczeni Beáta, Sipos Anett, Gyõri Eszter, Vincze Edit, Juhász Blanka, Molnár Anett, edzõ: Dr. Tóth Gyula. 2. BEAC-Petroland, 3. BVSC és Dunaújvárosi VSE.