A szentesi vízilabda új fellegvára

Szentes városában aki veszi magának azt a bátorságot, hogy a vízilabda sporttal foglalkozó témáról írjon, az igen bátor ember, vagy megszállott. Szentesen mindenki ért a vízilabdához, szívén viseli úgy a férfi, nõi valamint az utánpótlás által elért eredményeket. Városunkat az elmúlt évtizedek során elkényeztették sportolóink a szebbnél szebb és rangosabbnál rangosabb eredményekkel.

1996-ban a Szentesi SC a sport sikerekben elmúlt évtizedek után, megtartva a sportban elért sikereket súlyos gazdasági problémákkal küszködött, ezen gazdasági nehézségek az év végére egyre fokozódtak.

1996. december 2-án 12 fõ, a vízilabda iránt megszállott ember szövetkezett, és úgy gondolták, hogy az általuk kilátástalannak talált gazdasági helyzetbõl az igazi megoldást egy új sportegyesület létrehozása jelentheti. Így került sor a Szentesi Vízisport Klub megalakítására, talán nem árt a nevüket az utókor számára feljegyezni: - Kaiser Károly, Horváth Sándor, Kádár József, Pellei Csaba, Szremkó Krisztina, Dr. Molnár Gyula, Bartha László, Mészáros András, Benedek Tibor, Dr. Tóth Gyula, Dr. Sztancsis Csaba és Kocsis László sporttársak.

Az alapító tagok megfogalmazták, hogy a klub célja Szentes város vízisport hagyományainak megõrzése és a szabadidõs tevékenységen túl, a város nevének dicsõséget szerezve a versenysport terén magas szintû sporteredmények elérése.

Az alapszabályzat elkészítése után azt elfogadták, és megválasztották a klub elnökévé Kaiser Károlyt, elnökhelyettesévé pedig Mészáros Andrást.

A klub újonnan megválasztott elsõ vezetésének erõfeszítése alapján rövid idõn belül a Csongrád Megyei Bíróság az egyesületet nyilvántartásba vette, a Kereskedelmi és Hitelbank számlanyitást eszközölt, majd természetesen a Társadalom Biztosítás, valamint az APEH felé is elvégezte kötelezettségét.

Az új egyesület alapszabályában foglaltakat megismerve a Szentesi SC elnöksége 1996. december 27-i ülésén hozzájárult ahhoz, hogy igazolt sportolói közül azok, akik az új egyesületben kívánnak sportolni átigazolási díj megfizetése nélkül átléphessenek az új klubba, valamint hozzájárult ahhoz is, hogy amennyiben a Magyar Vízilabda Szövetség engedélyezi, akkor 1997 tavaszán már az új egyesület vegyen részt a különbözõ bajnokságokban.

Az új egyesület 1997. január 8-án kérelemmel fordult a Magyar Vízilabda Szövetség elnökéhez, hogy a Szentesi Vízisport Klubot a Magyar Vízilabda Szövetség tagjai közé felvenni szíveskedjen.

Az egyesület taglétszáma 1997. február elejére rohamosan nõtt, elérte a 116 fõt, ezért az alapszabály 23. pontja alapján a klub elnökségét legalább 3 fõre fel kellett emelni, ezért úgy döntött, hogy február 10-ére összehívja a klub közgyûlését.

A közgyûlésig az elnökség illetve a jelölõ bizottság igen sokat dolgozott, hogy eredményesen meg tudja választani az egyesület tisztségviselõit. A közgyûlés a jelenlévõk aktív közremûködésével kiegészítette és elfogadta a sportegyesület alapszabályát, megválasztotta a klub elnökségét, elnökét.

A klub elnökségének tagjai: Horváth István, Magyar József, Takács László, Berezvai Ferenc, Bocskay István, Bubor Zoltán, Dr. Csikai Miklós, Dobossy Lajos, Földvári Nagy István r. õrnagy, Mezei Gábor ezredes, Móra József, Musa Antal, Ötvös Mihály, Rácz Ferenc, Juhász József. Az elnökség az elsõ ülésén megválasztott a klub elnökévé, egyben ügyvezetõ elnökké. Az alapszabálynak megfelelõen az elnök mellett az ügyvezetés tagjait is megválasztották: Kaiser Károly, Mészáros András, Takács László, Kiss Ottó, Kádár József és Kozák János személyében.

Az egyesület új vezetése rövid idõn belül kidolgozta az 1997. évi gazdálkodási tervet, amely gazdálkodási terv tartalmazza a férfi, a nõi szakágak, valamint az utánpótlás szakág feladatait, és azokat a célkitûzéseket, amely célkitûzések eléréséhez a mûködés feltételeit az egyesület biztosítani akarja. Minden költségvetés csak akkor ér valamit, ha a kiadások és bevételek összege alapvetõen megegyezik. A bevételek eléréséhez a Városi Önkormányzat, fõ szponzoraink: a Kontavill Rt., a Hungerit Kft., Szentes város Sportkuratóriuma, valamint más szponzorok nyújtották és nyújtják a legnagyobb segítséget.

A klub vezetésének eltökélt szándéka, hogy újra létrehozza a sportegyesület baráti körét, és létrehozzuk a sport alapítványt, melyek segítségévei eltudjuk fogadni a város lakosságának, intézményeinek, gazdálkodó szerveinek és nem utolsó sorban a vállalkozóknak azon hagyományait, melynek segítségével hatékonyabbá tudjuk tenni a férfi szakágunk tevékenységét, illetve biztosítani tudjuk a világ élvonalába tartozó nõi szakágunk eredményes hazai és külföldi szereplését.

A klub vezetése külön figyelmet szentel az utánpótlás nevelésének, és annak a sok éveseredményes munkának kíván folytatója lenni, melynek eredményeként az utánpótlás terén Szentes mindig példát mutatott az ország vízilabda sportjának.

Feladatunk, hogy a felnõtt csapataink minden egyes tagja megtalálja a számítását az egyesület keretein belül, és ezáltal nyugodt légkörben, viszonylag szerény, de megbízható anyagi körülmények között tudja végezni azt a felelõsségteljes munkát, ami terheli õket, a minél jobb eredmények elérése érdekében. Jelenleg a csapatépítés szép, de igen gyötrelmes napjait, hónapjait éljük át, sokszor türelmetlenek vagyunk, az elért eredmények nem minden esetben tükrözik azt a mérhetetlen sok munkát, melyet az elmúlt hónapokban végeztünk. De meg vagyok gyõzõdve, hogy a keményen elvégzett munka nem haszontalan és rövid idõn belül, már az 1997/98-as bajnoki évben is meghozza a várt eredményt.

Tisztelt Olvasó! Végezetül engedjék meg, hogy röviden bemutatkozzam. Juhász József vagyok, 1940-ben születtem Egerben, középiskolai tanulmányaimat a II. Rákóczi Ferenc Katonai Középiskolában végeztem, 1958-ban érettségiztem, majd 1961-ben avattak mûszaki tisztté. 1971-ben elvégeztem a Zrínyi Miklós Katonai Akadémiát, majd 1976-77-ben a Moszkvai Kujbisev Hadmérnöki Akadémia kiegészítõ szakát, 1972-tõl 1995 végéig különbözõ önálló parancsnoki beosztásokban dolgoztam, 1986-tól mint mûszaki ezredes. 1996. január elsejétõl nyugdíjas vagyok. A sporttal gyerekkorom óta foglalkozom, több sportággal foglalkoztam, de igazán meghatározó jó eredményeket atlétikában sikerült elérnem. A vízilabdával mini „pólós szülõ" a 70-es évek közepétõl aktívan Szolnokon kezdtem foglalkozni, és ott is mint Szentesen az elnökség tagjaként igyekeztem képességeimet kamatoztatni.

Tisztelt Olvasó! Köszönöm, hogy az új sportegyesület megalakulásával kapcsolatos ismertetõmet figyelemmel kísérte, és kérem Önt, hogy lehetõségei alapján kísérje továbbra is figyelemmel sportkörünk tevékenységét, és amennyiben tudja segítse munkánkat.

Szentes, 1997. április 21.

Juhász József
Szentesi Vízisport Klub elnöke
Vissza